| anonim0006 a întrebat:

Am un calculator vechi de 9 ani care are urmatoarele piese:
-placa de baza P5RD1-VM
-placa video ATI Radeon Express 200 Series
-procesor Intel Celeron 2, 80 Ghz
- RAM-ul=1, 50 GB
As vrea sa stiu ce ar fi mai bine:sa cumpar o unitate centrala sau sa schimb aproape toate piesele?
P.S:Bugetul meu maxim este de 1100 lei poate maxim 1200 lei .....Cum ar fi mai bine pe plan financiar?
As dori sa imi aratati exemple de pe internet! O sa dau o mare funda!

Răspuns Câştigător
| dislike a răspuns:

Mai bine cumperi alta decat sa schimbi toate piesele

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cand zici sa schimbi piesele practic ai sa schimbi tot mai putin carcasa, si aia noua e 70 lei, asa ca nu e mare afacere.
Vrei sa te joci pe pc sau ceva anume? Nu e mare bugetul, dar daca vrei ceva anume am sa incerc sa iti arat ceva anume.

| Jipa95 a răspuns:

Ce sa mai schimbi pe rascheta aia.e invechit, un upgrade nu se merita. Nici la 1100 lei nu gasesti vreo unitate prea stralucita, de 1200 lei iti poti cumpara un laptop egal la performante cu o unitate.
http://www.emag.ro/......DXCB5BBBM/