| anonim0006 a întrebat:

Am un calculator vechi si ...As dori sa aflu ce producator a produs aceasta carcasa.Singurul lucru care il stiu la carcasa este ca are pe tabla laterala(amandoua partile) un simbol cu Pamantul inconjurat de niste linii. Imi puteti spune ce firma are aceasta carcasa? Dau fundita!

P.S:calculator e din anul 2005

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Carcasele se fac ori la comanda, ori le cumperi ca pc.conteaza ce este in ele.adica de cine sunt produse componentele din ele.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Merci!

| Benito2014 a răspuns:

Carcasa, nu se face de o firma de IT. Poate fi facuta de un simplu atelier mecanic, care sa nu fie asociat unui brand anume. Carcasa e facuta intr-un loc, sursa de alimentare e facuta in alt loc, dar impreuna se pun intr-o cutie de carton si se livreaza firmelor care ansambleaza PC urile, sau magazinelor. Daca ai observat, intr-o cutie de PC se monteaza fel si fel de componente, apartinand multor marci, singura conditie fiind COMPATIBILITATEA si evident PERFORMANTA.