| Claudia_Tenie_2001 a întrebat:

Am un document in word si imi arata in locul unor semne niste dreptunghiuri. Cum pot face ca in locul lor sa-mi apara ce trebuie?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori nu este document Word, ori este facut cu un Word mai nou decat cel existent in computerul (telefonul) tau.

| halogen001 a răspuns:

Iti trebuie fontul (setul de caractere - litere si cifre) respectiv sa fie instalat in calculator. Trebuie sa stii ce font a fost folosit in document, sa gasesti fontul, sa il instalezi sau poate trebuie sa instalezi si limba respectiva in windows, daca e vorba de alta limba decat engleza.

Alta varianta e sa selectezi textul si sa alegi alt set de caractere, alt font care e prezent in calculator si sunt sanse sa se afiseze corect.

| marinaru777 a răspuns:

Stiu ca este o optiune in word prin meniu selectezi patratelul si dai inlocuire in tot documentul cu o litera de ex ț sau ş depinde ce litera este.
https://askit.ro/......soft-word/