| Liliana1982 a întrebat:

Buna,
am un hard extern Seagate, de 1tb, in timp ce copiam de pe el in laptop, s a blocat. L am scos din portul usb, si l am bagat iar, dar nu mi-l citeste. se aud niste bipuri si imi arata ledul albastru aprins. Am incercat in alte porturi, usb, tv, alt laptop, dar la fel, nu il citeste. Am incercat in my computer- manage-dick management, si nu vede partitia. am instalat un program de detectare si cu el mi l vede, dar nu il gasesc il laptop. Uitandu -ma la ce reusisem sa copiez in laptop, am copiat (din greseala si drivere hard extern, adica drivere lui). Nici nu am stiu ca are drivere, caci celalalt de 500 gb, nu are. Cum pot sa il repar sau macar sa mi recuperez pozele ramase pe el. Din pacate nu ii gasesc garantia, ca il il bag in service. Multumesc!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Niciodata sa nu mai iei hdd-uri externe fara alimentare separata! Esti a nu stiu cata persoana care pateste asta...

| WxRo a răspuns:

Easeus sau getdataback. Daca este mort fizic hdd-ul ..este extrem de greu de recuperat... daca este strict o chestie software cu cele 2 ii dai de cap si iti poti recupera pozele.