| Maria3334 a întrebat:

Buna! Am un laptop Acer aspire 3, merge doar in priza si imi arata 0% baterie mereu, daca il scot se inchide instant si nu se mai deschide daca nu este in priza..il am de vreun an, credeti ca este de la incarcator?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si de la priză.

| darrio2007 a răspuns:

De la baterie, scuze.

| Simpatic a răspuns:

Eu cred ca e de la baterie, sau bateria e lipsawinking

| flixbuster a răspuns:

Baterie dusa. Un an e prea putin sa se duca de tot daca a fost nou. Trebuie verificata mai intai conectarea (corecta a) bateriei. Daca intr-adevar e dusa, trebui cumparata una noua si inlocuita.

| adryang78 a răspuns:

Este de la acumulator. E dus. Pe spatele laptop-ului găsești o etichetă cu toate datele lui - tip, serie, număr etc. Cauți pe net și cumperi altul la fel. E ușor de înlocuit.