| vld08 a întrebat:

Am un laptop acer aspire 5737 Z. bateria este de 6 celule. problema mea este ca bateria ma tine maxim 20 minute fata de cand l-am luat, 3-4 ore. as dori sa achizitionez una de 12 celule. ce consecinte pot aparea?

P. S. laptop-ul sta mai mereu in priza cand il folosesc. de obicei nu sunt probleme dar cand in solicit foarte mult, la un moment dat se infierbanta si se inchide. care credeti ca ar fi problema?

1 răspuns:
| denisablondina99 a răspuns:

Pai bateria ta sta asa de putin incarcata deoarece l-ai tinut tot timpul in priza. Cand vedeai ca este incarcata trebuia sa il scoti din priza. Eu nu stiu cum sa achizitionezi una de 12 celulee, doar atat ti-am putut spune. Mult noroc!