| anonim_4396 a întrebat:

am un laptop HP pavilion dv 9000 si am o prolema, vreau sa il aprind si se aprinde 2-3 sec si se stinge. si se aude un zgomot la dvd-rom. ca si cum ar vrea sa se deschida sau cv de genu... imi puteti spune ce are si cam cat ar costa repararea lui.dau funda http://www.youtube.com/watch?v=GvFxxFlZ470&feature=youtu .be ii un link, cam asa face.

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Problema ta e cam gravidawinking sa facem si o gluma. fii atent/a vezi ca la cd-rom este o gaurica mica, ia ceva care sa intre pe gaurica aia si apasa pe acolo pana ti se deschide cd-romul fortat (calculatoru sa fie stins) si vezi daca cumva ai ceva blocat in el vreun cd ceva. daca nu fugi cu el la un service. ce are si un pret de reparatii nu pot sa iti spun, ce pot sa iti spun este ca te costa undeva la 20 30 de lei sa iti faca o verificare sa iti zica ce are.