| Ramona7 a întrebat:

am un macbook pro si de la un timp a inceput sa imi merarga greu, banuiesc ca are virusi, am incercat sa folosesc MacKeeper dar ca sa-l cureti in profunzime te costa foarte mult, altfel nu ai cum, stie cineva cum il pot scapa de virusi, va rog ajutati-ma,

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Buna Ramona. Daca ai avea virusi nu ti-ar merge greu. Virusul face altceva. Daca ai virus vei avea freez screen-uri dese. IIti va da restaruri pc-urile de multe ori. Daca vrei sa scoti un virus din pc trebuie sa ai un anti-virus. Recomand cu placere Avast sau Avira (versiunile free) Dai scanare la tot sistemul si se va ocupa antivirus-ul de tot. Dar ca sa cureti un PC la partea software trebuie sa ai 2 programe.

1.Auslogics Disk Defrag ( Defragmenteaza HardDisk-ul)

2. CCleaner ( curata sistemul de operare )

Amandoua programe sunt free. Daca mai intampini problema si dupa ce ai curatat sistemul trebuie sa mergi la un service poate ai prea mult praf in el si procesorul este la o temperatura foarte ridicata.

Sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa in continuare iti doresc happy