| ExtreamL4D a întrebat:

Am un modem de la Cliknet Huawey HG510 si nu pot sa intru in el nici cum. Adica scriu ip asta 192.168.1.1 si imi cere username si parola Am citit undeva ca trebuie sa oun la amandoua username si aprola "admin". Mie nu imi merge. Unde pot gasi username si parola buna? Va rog ajutor.

4 răspunsuri:
| FanCristianoRonaldo26 a răspuns:

Username e : admin
parola tot : admin.....merg sigur.

| notatrol a răspuns:

Root
root

| ExtreamL4D explică (pentru FanCristianoRonaldo26):

Nu mege. Da add la danielmarc98@yahoo.com si vorbim acolo dar nu merge...

| xgamerz a răspuns:

Ai si un manual de la modem?
Reseteaza modem-ul asa user-ul si parola vor fi: admin/admin
Intai trebuie sa stii ce ip si-a luat PC-ul de la modem.
Click pe: Start-Control Panel-Network and Internet Connections-Network Connections, click pe: Local Area connection -> Support ->Details si vezi la IP Address...
Deschide o pagina de internet explorer si scrieti la adresa http://(IP Address); dupa care treci la user si pass admin si admin.
Un tutorial ai aici:
http://www.inpc.ro/......510-instal
Bafta;)