| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am un monitor AOC 2216Sw, si de la un timp tot imi face figuri, si anume imi apare in mijlocul ecranul,, AutoAdjust, please wait" si nu stiu ce sa ii mai fac, am incercat sa dezactivez din meniul lui aceasta optiune si nu merge, tot se schimba pe yes, eu pun pe no si el se schimba inapoi pe yes, mentionez ca -am dat si reset la monitor dar degeaba.Se aceasta fereastra cu auto adjust nu imi apare mereu, de exemplu imi apare 10 minute in continu pe urma dispare vreo 2-3 ore pe urma iar apare, si devine enervant.Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai scoateo de pe auto alege o rezolutie convenabila tie e de la palca ta video nu de la monitor alege acceasi rezolutie si la monitor cum e rezolutia din windows

| Georgcool02 a răspuns:

Salut.Cand schimbi din setari pe no rastarteaza-ti pc-ul si probabil ca o sa mearga daca nu du-l la garantie sau inseamna ca butonul este blocat de desuptul monitorului a ramas intepenit pe autoadjust.Incearca si sper ca te-am ajutat happy