| chisuclaudiu a întrebat:

Buna am un nokia 5230 si as vrea sa mi-l decodez este adus din spania sunt din cj si mi sa cerut 50 de euro pe decodat mi se pare cam mult imi poate recomanda cineva unde as putea sa mi-l decodez la banii mai putini
multumesc

3 răspunsuri:
| Misha_1025 a răspuns:

La cit ii Cluju' de mare doar la ala ai gasit? Stie de unde-i adus si ce zice, asta are bani hai sa-i rup "blugii"! Mai incearca la altii fara sa le spui de unde-i telefonul. Tre sa fie mai ieftin undeva! Sau daca ai pretini buni care le au cu soft-uri, poate gasesti pe net softu' pentru telu' tau si ai rezolvat, cumva, sper! Nu stiu, negociaza cumva cu ei ca e prea mult, 50 de euro? Dar daca nu gasesti altfel, si se merita pentru telefon, atunci... Daca reteaua din Spania era partener cu una din Romania, atunci i-ati o cartela in acea retea (ex: vodafone) si dupa un timp se vor ieftini decodarile. Ar trebui sa mearga pentru ca asa am facut eu cu un Sony Ericsson K500i acu 5 ani. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu am un telefon Nokia 5230 si mai sunt 2 saptamani si cica apare programul si imi ia 50 lei.

| djkosmin_8568 a răspuns:

Sal!
Daca va maia intereseaza decodatre Tel Dvs Nokia 5230 si este codat pe Vodaf Romania va costa 85 lei se decodeaza pe imei dureaza 3 ore la 2 zile.
Contact mess: high_gsm sau 0765. 047. 101