| loredanalorena a întrebat:

Am un PC cu windows 10. L-am stins aseara iar azi cand l-am pornit tot ecranul era marit, ca si cum as fi dat cu zoom.Nu stiu ce sa-i fac pentru ca nu i-am dat nicio setare sau ceva, s-a intamplat din senin.Stie cineva cum sa rezolv? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat, ceva probleme cu driver-ele video. Cauta pe Google cum sa le reinstalezi, depinde de fiecare computer in parte.

6 răspunsuri:
| I3lacK a răspuns:

Incearca sa tii apasat butonul Ctrl si sa dai din rotita in jos

| loredanalorena explică (pentru I3lacK):

Am incercat, are efect numai asupra iconitelor sad

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti s-a modificat rezolutia. Da click dreapta pe desktop, si selecteaza "screen resolution". Alege o valoare mai mare de acolo.
S-ar putea sa se fi intamplat asta, daca ai deschis monitorul mai tarziu.
Windows-ul, la pornire, detecteaza monitorul pe care il ai, si seteaza cea mai buna rezolutie pentru el. Daca pornesti monitorul prea tarziu, sare peste etapa asta, si alege o rezolutie standard, mai mica (adica cu imaginea marita).

| D3I3 a răspuns:

Vezi chestia care face comunicara dintre monitor si pc. Misc-o..cine stie.

| NotAndrew69 a răspuns:

S-a modificat rezolutia! Click dreapta pe desktop dai la screen resolution sau rezolutia ecranului si alegi o valoare diferita!

| Nevroza a răspuns:

Probabil esti pe Safe Mode si e normal... Dai un restart si deschidel normal iar daca problema persista da click dreapta pe desktop--dupa care pe Screen Rezolution si setezi de acolo cea mai convenabila rezolutie.Bafta!