| denisQ00 a întrebat:

Am un rx 480 iar pe monitor imi apar doua linii/bare verticale, am cautat pe internet si cica poate fi de la sursa sau nu stiu, faza e ca eu am o sursa de 620W.
Componentele mele :
Procesor ryzen 3 1300x
Placa video rx 480
Ram DDR4 8 gb rgb
Carcasa cu doua ventilatoare rgb
Vreau sa stiu care este problema, pc-ul l-am luat de pe cel.ro, l-am trimis in garantie dar tot asa imi apare.
P.S: Minitorul e bun nu, e de vina, l-am testat.
Dau funda.
Am uitat sa mentionez ca e rx 480 8 gb de la spphire ( nu am scris bine laughing) )

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

CE SURSA ai? Faptul ca are x wati e irelevant.

| GPA a răspuns:

Testează o altă placa video pe acel sistem. Vezi dacă problema persistă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fenomenul se intampla din cauza placii video (cea a computerului sau cea interna a monitorului). Daca la alt PC merge bine, e vinovata placa din computer. Sursa nu are nici o legatura cu liniile de pe ecran. Daca era vinovata sursa nu mergea PC-ul.

| denisQ00 explică (pentru Salontanul):

Faza e ca am citit pe internet ca nu primeste destula putere... Hai sa iti spun cum a fost faza si de ce cred eu asta. Deci am cumparat pc-ul si imi apareau acele doua bari, instant l-am dus in garantie, dupa mi-a venit si in prima zi mi-a mers perfect, a doua zi au aparut iar dar i-am dat un restart si a mers din nou, dupa am tinut asa, tot ii dadeam restart de cateva ori si dupa mergea, pana dispareau linile alea. Dar acum nici cu mai multe restarturi nu dispar...

| denisQ00 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sincer nu stiu, nici pe site nu scrie, dar am sa ma uit pe ea si am sa incerc, faza e ca am si sigiliu pe pc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru denisQ00):

Mdah, probabil vreo pocnitoare de Deluxe sau puii mei. Ar trebui totusi sa fie trecuta in factura.

| denisQ00 explică (pentru GabiDumitrescu):

Caut pe factura