| Toma_Marius_1978 a întrebat:

De curând mi-am luat o carcasa noua cu o sursa mai puternica, am pus toate componentele in carcasa si am observat ca sunt mai puține cabluri in carcasa noua. Am conectat totul, iar când am băgat in priza sursa, coolerul de la sursa, procesor pornesc si placa video. Pe monitor nu se afișează nimic.Ce se întâmpla?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Scoate unitatea de la curent si verifica iarasi daca sunt conectate bine cablurile de la placa video si monitor.
Daca nici asa nu merge, scoate iarasi unitatea din priza si misca putin de placa video, poate n-a intrat bine in locasul iei.
P.S. ai grija sa nu te curentezi!

| madalinfindrihan a răspuns:

Încearcă sa scoti placa video si sa o bagi la loc, daca nu merge poti încerca sa scoti bateria la placa de baza aștepți 5-10 secunde si o bagi iar, desigur sa nu fie bagat in priza si a treia metoda din cate mai stiu sa vezi poate are memoria ram ceva.