| Cineva91 a întrebat:

As avea si eu o intrebare si daca ma puteti ajuta vreau raspunsul urgent! Este vorba despre un laptop Samsung, are webcam incorporat.Eu am instalat un webcam,pentru ca e mai usor il pot muta unde vreau etc. Problema e ca tot webcam-ul incorporat in laptop functioneaza cand il aprind, celalalt care il am eu nu merge.Ce sa fac sa opresc web-ul incorporat si sa functioneze celalalt? Se poate?

Răspuns Câştigător
| Instinkt a răspuns:

Esti sigur ca e compatibil cu tipul de windows? daca ai windows 7 da la propietes compability sau run as administrator

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cel mai simplu este s-o dezinstalezi.

| Cineva91 explică:

Ce sa dezinstalez camera laptopului? nu stiu si nici nu cred ca merge!

| K0sti a răspuns (pentru Cineva91):

Pai a laptop-ului normal, nu aia te intereseaza? Dezinstaleaza driverele. Eu ti-am spus ce ai de facut. Nu ma apuc acum sa tin cursuri aici. Cauta pe google cum se dezinstaleaza un driver.

| Instinkt a răspuns:

Te duci in Control Panel si ai acolo add or remove programs acolo cauti driverul dupa nume si dai click dreapta si unninstal

| Cineva91 explică (pentru Instinkt):

Am gasit asta, acum problema e ca nu imi arata web-ul care l-am instalat eu dar nu stiu de ce pentru ca am instalat cu cd drivere, scrie CallClassInstaller(remove)

| Cineva91 explică (pentru Instinkt):

Da am windows 7 si webcam-ul asta e mai vechi putin posibil sa nu fie compatibil oricum mersi pentru ca ai intrat si mi-ai scris