| ionutraluca a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un laptop nou si as vrea sa stiu care ar fi mai bun, ceva pana in 20mil. Ce configuratie... Le multumesc celor care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Alien a răspuns:

Uite asa arata un laptop bun si ieftin!
http://www.emag.ro/......-271807136
Configuratia o gasesti pe pagina mai jos, Compara si tu cu alte produse si preturi.
Important Este:
1. Tip Procesor Preferabil cu dublu nucleu.
2. Frecventa Procesor Nu foarte mare pentru ca se incalzeste excesiv la 2000 MHz e ideala
3. Tip Memorie DDR3 E foarte rapida
4.Capacitate si tip hard disk, SATA e de ultima tehnologie
5. Diagonala Sa fie de la 15 Inch in sus
E doar un laptop nu trebuie sa avem pretentii mari de la el, exceptand fiabilitatea.

2 răspunsuri:
| DarkMirror a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi de urmatoarele (alea din paranteza sunt cele mai bune) :

1. Procesor (Intel Core i3; Intel core i5; Intel Core i7)
2. RAM (2-8 GB sunt cele mai bune)
3. Bateria (sa tina macar 2 ore pe zi)
4. Sunetul (sunetu de 5. 1 e cel mai tare si se foloseste la discoteca)
5. Placa video (un ATI Radeon HD daca gasesti esti tare)
6. Widescreen (e cea mai tare calitate a unui laptop daca esti pasionat de filme)
7. Windows-ul (de obicei windows-ul e deja instalat la laptopurile peste 20 mil, daca e, sa fie macar Windows Vista)
8. Microfonu si camera (uneori sunt incorporate, alteori nu, daca sunt, camera sa fie de vreo 1. 5-3 megapixeli)

In caz de castigi la loterie iti recomand Asus G73JH la 47 mil.Linku e mai jos.

http://www.youtube.com/watch?v=Wd-0WVA6FJI

http://www.youtube.com/watch?v=9cIr9YPFLPo&feature=fvw

| ionutraluca explică:

Ce ar trebui sa stiu cand cumpar un laptop?