| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
As vrea sa imi pun si eu windows 7 puteti sa imi spuneti si mie va rog daca imi va merge pe langa programe si jocurile cat de cat decent?
Intel core 2 quad Q6600 2,4 Ghz
Ram: 2 Gb DDR2
Nvidia geforce GTS 450 1 GBDDR5
HDD 500 GB
thermaltake 500W

Răspuns Câştigător
| andrei50497 a răspuns:

Da, o sa-ti mearga fara probleme. Daca vrei sa fii si mai sigur, te sfatuiesc sa descarci programul asta: http://windows.microsoft.com/en-US/windows/downloads/upgrade-advisor

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa pui pe 32 biti. iti recomand sa cumperi icna un modul de 2 gb de ram si pui windwos pe 64 biti si gata

| adriangabor92 a răspuns:

Merge

| trolololo a răspuns:

O sa meargă destul de bine. Daca mai pui măcar 1-2GB o sa fie perfect.

| Evil1nside a răspuns:

O sa iti ruleze majoritatea jocurilor..viteza va fi putina mai mica..deoarce iti mananca din ram mai mult windows 7. dar in rest totul o sa fie okewinking have fun

| Pheonix33 a răspuns:

Da o sa mearga, Dar depinde ce windows 7 o sa pui
Daca pui pe 32 biti iti ia 1 GB ram, si ramai cu 1
Daca pui pe 64 biti iti ia 2 rami adica toti?
Daca o sa il pui pe 64 bit te sfatuiesc sa mai pui inca o placuta de 2 gb, mai ales acum ca sunt ieftine

| Razvanpen15 a răspuns:

Da, ai putea sa ti-l pui. dar eu prefer XP deoarece am fps mult mai mare in jocuri. nu mananca atatea resurse parerea mea e sa nu ti-l instalezi. acum faci cum vrei, eu ti-am zis parerea mea big grin Funda?

| ion46422387893215631216579954536326 a răspuns:

Eu cred ca va merge daca este suficienta memorie