| AcumOriNiciodata112 a întrebat:

Buna, cand incerc sa fac windows de pe un usb, se restarteaza. Intru in boot meniu, selectez usb-ul si apare ca si cum ar boota dar se restarteaza dupa 10 secunde si nu stiu ce sa mai fac -pc. Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Incearca sa faci un alt kit de instalare, dintr-un alt fisier ISO de instalare.
2. Creaza un disk optic (CD/DVD) din fisierul ISO de instalare si instaleaza Windows-ul de pe el.

Daca si in acel caz se re-booteaza dupa cateva secunde (in timpul instalarii), atunci este suspiciune de defect hardware si trebuie testata unitatea, in mod riguros.

| Bizon95 a răspuns:

Cum ai pus windows pe usb?!?

daca l-ai pus cu MCT atunci iti meriti soarta (media creation tool, e tool-ul de pe site-ul Mircosoft care aduce windows-ul si l-ar pune pe stick... CICA l-ar pune pe stick)

te sfatuiesc sa il pui cu rufus, mai nou el insusi poate aduce iso-ul de windows... iar apoi daca reuseste sa il puna pe stick atunci 99.99% ca merge (0.01% ca ai alta problema in calculator) iar daca nu reuseste macar are minimum de bun simt sa iti spuna ca a dat peste o eroare si sa iti spuna care e eroarea (nu ca IMBCILITATEA de Mircosoft, pe care ii doare in kur si te lasa sa te chinui ca prostu'... DEGEABA)