| GeOrgi_Geo_1997 a întrebat:

Am o problema! Nu mai pot boota in SAFE MODE. Cand intru in meniul de boot si selectez safe mode ( mi se incarca toate alea), apoi mi se restarteaza si imi da o eroare gen " We apologize for the inconvenience, but Windows not start successdul. A recent Hardware or software change might have cause this. etc."
Sistem de operare : Windows XP (2002 service pach 3)
Eu nu am dezactivat safe mode(sau altceva), dar am avut ceva virusi si antivirusul a bagat toate fisierele virusate in carantina.( ma gandesc ca poate lipsesc ceva file de prin %windir%)
NU VREAU REINSTALARE DE WINDOWS

Răspuns Câştigător
| LucianCV a răspuns:

Baga(introdu big grin) CD cu windows, restarteaza calculatorul si cand iti apare meniul de la BIOS(parca asa se numea) apesi "R" pentru reparare si chestii dastea.Asta ar fi cel mai usor mod.

| GeOrgi_Geo_1997 explică (pentru LucianCV):

Merci! Sper sa reusesc singura. happy

4 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi complet, poti face o reparare sau o instalare a unui alt sistem de operare care va rula in paralel. Daca iti lipseste un fisier critic din windowsul actual nu prea ai ce face decat sa reinstalezi.

| GeOrgi_Geo_1997 explică (pentru Blade82):

Multumesc pentru raspuns. happy Oricum windows normal merge. Dar aveam nevoie de safe mode la o scanare pentru keylogger( vreau sa fiu sigura ca nu ma urmareste nimeni), si altele.

| anamariata a răspuns:

Uite un tutorial aici cu mai multe metode prin care poti accesa starea safe mode: http://www.mocasoft.ro/cum-pornim-windows-10-in-safe-mode/