| 11vladutz90 a întrebat:

Care e diferenta intre iPhone 3g si iPhone 3gs? Exista vreo diferenta?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Daca nu intelegi din linkul ala, iti explic eu:
-camera de la 2 megapixeli cu focus fix (3G) la 3. 2 mpx cu autofocus si cateva functii suplimentare (3GS)
-3g-ul nu filmeaza pe cand 3gs-ul da => la 30 fps de rezolutie VGA.
-procesorul de la 412 mhz (3G) la 600 mhz (3GS)

Din experienta iti spun. Ca si aspect, cele doua telefoane sunt identice, difera doar putin meniu (cateva functii suplimentare pentru 3gs).
Din ce am mai observat: viteza mult mai buna pe WI-FI in special. Un accelerometru mai precis si cateva functii suplimentare, destul de dragute (mai mult sau mai putin folositoare) => desigur in favoarea 3GS-ului. tongue

3 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

"DA! Exista o diferenta mare, la fel de mare ca de la tine la Issac Newton" bine punctat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Exista o diferenta mare, la fel de mare ca de la tine la Issac Newton

| Dienuka a răspuns:

"S"-ul din gs reprezinta speed (viteza). Iti pun si un link unde poti vedea exact diferentele intre ele:
http://www.engadget.com/......-the-tape/