| BelieveinMagic a întrebat:

ce insemna XD? Si cum se scrie corect? :d

Răspuns Câştigător
| Daviiiiiid a răspuns:

Buna "xD" insemna zambet larg... dar pe alt mess decat al nostru la noi se face asa : "big grin"... sper ca te-am ajutat!winking

10 răspunsuri:
| katalyn27 a răspuns:

Nu xd nu este big grin, xD pe unele forumuri functioneaza, sau pe diferite situri, xd este un cap de ala, dar in loc de doi ochi are un X mare, si zambeste, asa se crie corect :XD

| Vizitiul a răspuns:

Mie-mi zboara mintea la cifre romane. X=10, iar D=500. XD=490.
In limbaj de messenger, banuiesc ca inseamna ras exagerat.

| IrinaAndreea a răspuns:

XD este echivalentul big grin

| Dorinel a răspuns:

XD este un fel de a pune big grin doar ca xD e mai interesant [ zic eu (: ]

| amaadina a răspuns:

E varianta americana de la : D [big grin], doar ca se foloseste pe msn happy
Si se scrie xD sau XD happy

| simf a răspuns:

E (si) un model de card pentru poze, il foloseste Olympus.

| tedi90 a răspuns:

Daca te uiti invers, este o fata care rade.

| ctnbaiat a răspuns:

Inseamna zambet adica semnu asta 'big grin'

| d33a a răspuns:

"xd" inseamna ":d"

| Anna_3775 a răspuns:

Katalyn27 are dreptate, asta vroiam sa iti spun si eu happy!