| Raul_Teodorescu_1995 a întrebat:

Buna,ce laptop pentru gaming imi recomandati pana in 3100 ron de la flanco?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Neaparat de la Flanco? Nu ai prea multe variante, de asta. Totusi, uite cateva:
http://www.flanco.ro/......linux.html sau
http://www.flanco.ro/......negru.html
La alte magazine online gasesti variante mai bune.

| SonicAndrei a răspuns:

De ce doar de la Flanco, că doar la celelalte magazine nu or fi cu viermi... Glumeam. Dar să-ți zic ceva : laptopurile nu sunt pentru jocuri. De la un timp sistemul de răcire poate ceda și se va supraîncălzii în 5 minute. Pentru jocuri recomand un calculator. Totuși, iată un laptop bun :

http://www.intend.ro/notebook-dell-15-6-inspiron-5521-dl-272192601/

SAU...
http://www.altex.ro/......-windows-8

Ambele laptopuri sunt super performante. Totuși, eu tot zic să-ți iei un calculator pentru jocuri fiindcă nu se încălzește.

| cornelmarcu13 a răspuns:

Sony Vaio

Sunet de claritate uimitoare

Simtiti ritmurile puternice cu difuzoarele mari incorporae. Auziti sunete joase profunde si note inalte intense cu modul ClearAudio+. Claritate perfecta pentru toate melodiile si coloanele sonore.

Ascultare printr-o singura atingere

Asociati casti sau boxe compatibile NFC, apropiindu-le pur si simplu de VAIO. Cu NFC, stabilirea unei conexiuni wireless este la fel de usoara ca o atingere.

Design discret

Proiectat simplu pentru un aspect curat si ordonat. Stilul minimalist asigura o utilizare mai confortabila. Iar gratie colturilor fine, notebookul VAIO poate fi introdus si scos cu usurinta din geanta.

General

Brand Sony
Procesor

Tip procesor Intel® Pentium®
Producător procesor Intel
Frecvență procesor 1500 MHz
Model procesor 987
Cache 2 MB
Display

Diagonală 15.5 inch
Tip display LED
Rezoluție 1366 x 768
Caracteristici speciale display Non-reflective
Memorie

Tip memorie DDR3
Capacitate memorie 4 GB
Frecvență 1333 MHz
Memorie maximă
Hard disk

Capacitate hard disk 500 GB
Viteza de rotație 5400 rpm
Tip hard disk SATA
Multimedia

Audio Difuzoare încorporate
Microfon încorporat
Tehnologie S-Force Front Surround 3D
Unitati citire/scriere DVD SuperMulti
Cititor de carduri SD, SDXC, SDHC
Camera web HD cu tehnologie „Exmor R™ for PC" 0.92 MP
Placa video

Tip memorie video Integrata
Model HD Graphics
Comunicatii

Rețea 10/100/1000 Mbps
Wireless 802.11 b/g/n
Bluetooth v4.0 + HS
Porturi

Microfon 1
RJ-45 1
USB 2.0 2
USB 3.0 2
Iesire audio 1
HDMI 1
Alimentare

Autonomie de lucru Pana la 5
Baterie Li-Ion
Altele

Caracteristici speciale NFC, Touchpad (Gesture supported), ASSIST button, HDD Shock Protection
Altele VAIO Message Center, PlayMemories Home, VAIO Movie Creator, Album by Sony, Music by Sony, VAIO Care, VAIO Transfer Support, VAIO Update, VAIO Control Center
Accesorii incluse Incarcator, Manual de utilizare, Baterie
Securitate McAfee Internet Security 30 zile, McAfee Parental Controls, Kensigton Lock
Tastatură numerică Da
Culoare Alb
Greutate 2.6 kg
Dimensiuni (W x D x H) 38.03 x 26.08 x 2.51
Garantie 24 luni
Software

Sistem de operare Microsoft Windows 8

Depune un efort si mai pune o suta de lei si il iei pe asta care e super.Si primesti si Nokia lumia 520 la el.

Laptop Toshiba Satellite

a exterior, carcasa elegantă combină un finisaj lucios cu tastatura mată rezistentă la amprente. Pe interior, acesta este dotat cu un pachet valoros de caracteristici multimedia, fiind şi la fel de rezistent ca orice Toshiba. Astfel puteţi viziona filme, juca jocuri şi asculta melodiile preferate la calitate HD neîntrerupt pe afişajul de 39, 6 cm (15, 6") al laptopului.

PROCESEAZA PRECUM UN TELEVIZOR

Cu rezoluţie HD integrală şi chiar 3D în pachet, acest laptop se comportă ca un televizor. Delectaţi-vă cu conţinut HD pe afişajul HD TruBrite de 39, 6 cm (15, 6") încorporat, retroiluminat cu LED-uri sau utilizaţi conectorul HDMI pentru conectarea la un proiector sau televizor HD.

Dacă aţi ales un model cu unitate Blu-ray, puteţi viziona filme chiar 3D pe un televizor 3D mulţumită suportului 3D HDMI. Şi, chiar dacă filmele dvs. de pe DVD sunt la definiţie standard, tehnologia Toshiba de îmbunătăţire Resolution+ vă ajută să le vizionaţi ca şi când ar fi HD.

Pentru conversaţii video pe chat la înaltă rezoluţie, veţi aprecia camera Web HD de 1 megapixel. Bara de difuzoare încorporată nu este doar o manifestare estetică, ci oferă şi un sunet deosebit de bogat, folosind software-ul de îmbunătăţire audio SRS Premium Sound HD disponibil pe echipamentul dvs.

O ALEGEREA EXCELENTĂ ATÂT ÎN INTERIOR, CÂT ŞI ÎN EXTERIOR

Carcasa elegantă este oferită în cinci culori lucioase*, iar tastatura este acoperită cu un strat rezistent la amprente. Acest aspect este important pentru ca laptopul să arate permanent bine. Gama de procesoare de ultimă generaţie, plăci grafice recente şi memorie de mari dimensiuni vă permit să configuraţi exact performanţele de care aveţi nevoie.

CONEXIUNI EXTRAORDINARE

L850 dispune de două porturi USB 3.0 şi unul USB 2.0 pentru transferuri de date mai rapide. Acestea sunt foarte utile pentru transferul filmelor de mari dimensiuni din şi în unităţile hard disk sau pentru încărcarea fotografiilor din aparatul foto. USB Sleep-and-Charge vă permite să vă reîncărcaţi dispozitivele mobile fără a porni computerul. Interfaţa Bluetooth 4.0* vă permite să vă sincronizaţi dispozitivele mobile fără un cablu şi să efectuaţi apeluri video cu un set de căşti fără fir - mai rapid ca niciodată. Conexiunile HDMI şi RGB vă asigură o flexibilitate maximă pentru conectarea la dispozitive de afişare.

RECEPTIVITATE

A fost acordată o atenţie deosebită pentru a face modelul L850 plăcut de utilizat. Tastatura casetată oferă un răspuns perfect la atingere şi este uşor de curăţat. Tastatura a fost mărită în lăţime pentru un confort maxim şi acceptă scurtături prin atingere. Carcasa subţire este arată şi se simte plăcut şi este acoperită cu un strat inovator, rezistent la amprente, care îşi păstrează aspectul impecabil chiar şi în condiţii de utilizare intensă.

Cod produs: PSKG8E-04M01CG6

General

Brand Toshiba
Procesor

Tip procesor Intel® Core™ i7
Producător procesor Intel
Frecvență procesor 2400 MHz
Model procesor 3630QM
Cache 6 MB
Display

Diagonală 15.6 inch
Tip display TFT HD
Rezoluție 1.366 x 768
Caracteristici speciale display TruBrite
Tehnologie display LED Backlight
Memorie

Tip memorie DDR3
Capacitate memorie 4 GB
Frecvență 1.600 MHz
Memorie maximă 16 GB
Nr sloturi/sloturi ocupate 2/1
Hard disk

Capacitate hard disk 750 GB
Viteza de rotație 5400 rpm
Tip hard disk SATA
Multimedia

Audio Difuzoare stereo incorporate (monoaurale)
Tehnologie SRS Premium Sound HD
Unitati citire/scriere DVD Super Multi (Double Layer)
Cititor de carduri 1 × Cititor multi-card
Camera web HD 3D integrată 1 MP (1.280 x 800) cu microfon incorporat
Placa video

Tip memorie video Dedicata
Capacitate memorie video 2 GB
Producator chipset video AMD
Model HD 7670M
Seria Radeon
Comunicatii

Rețea 10/100/1000 Mbps
Wireless 802.11b/g/n
Bluetooth v4.0
Porturi

VGA 1
Microfon 1
RJ-45 1
USB 2.0 1
USB 3.0 2
Iesire audio 1
HDMI 1
Alimentare

Autonomie de lucru pana la 3h 30min
Baterie Li ion
Altele

Caracteristici speciale Compatibil SM BIOS
Computer calificat ENERGY STAR 5.0
Suport HD Audio
Tehnologie Enhanced Intel® SpeedStep®
Altele Touchpad cu control multi-touch care acceptă diverse funcţii de derulare, zoom şi lansare cu ajutorul degetelor
Securitate Fantă pentru blocare cablu Kensington
Parolă de supervizor
Parolă de utilizator
Parolă pentru unitatea de disc la cerere
Tastatură numerică Da
Culoare Alb perlat
Greutate 2, 3 kg
Dimensiuni (W x D x H) 380 x 242 x 33, 52 mm
Garantie 24 luni
Software

Sistem de operare Windows 8

| cornelmarcu13 a răspuns:

Laptop Toshiba Satellite

a exterior, carcasa elegantă combină un finisaj lucios cu tastatura mată rezistentă la amprente. Pe interior, acesta este dotat cu un pachet valoros de caracteristici multimedia, fiind şi la fel de rezistent ca orice Toshiba. Astfel puteţi viziona filme, juca jocuri şi asculta melodiile preferate la calitate HD neîntrerupt pe afişajul de 39, 6 cm (15, 6") al laptopului.

PROCESEAZA PRECUM UN TELEVIZOR

Cu rezoluţie HD integrală şi chiar 3D în pachet, acest laptop se comportă ca un televizor. Delectaţi-vă cu conţinut HD pe afişajul HD TruBrite de 39, 6 cm (15, 6") încorporat, retroiluminat cu LED-uri sau utilizaţi conectorul HDMI pentru conectarea la un proiector sau televizor HD.

Dacă aţi ales un model cu unitate Blu-ray, puteţi viziona filme chiar 3D pe un televizor 3D mulţumită suportului 3D HDMI. Şi, chiar dacă filmele dvs. de pe DVD sunt la definiţie standard, tehnologia Toshiba de îmbunătăţire Resolution+ vă ajută să le vizionaţi ca şi când ar fi HD.

Pentru conversaţii video pe chat la înaltă rezoluţie, veţi aprecia camera Web HD de 1 megapixel. Bara de difuzoare încorporată nu este doar o manifestare estetică, ci oferă şi un sunet deosebit de bogat, folosind software-ul de îmbunătăţire audio SRS Premium Sound HD disponibil pe echipamentul dvs.

O ALEGEREA EXCELENTĂ ATÂT ÎN INTERIOR, CÂT ŞI ÎN EXTERIOR

Carcasa elegantă este oferită în cinci culori lucioase*, iar tastatura este acoperită cu un strat rezistent la amprente. Acest aspect este important pentru ca laptopul să arate permanent bine. Gama de procesoare de ultimă generaţie, plăci grafice recente şi memorie de mari dimensiuni vă permit să configuraţi exact performanţele de care aveţi nevoie.

CONEXIUNI EXTRAORDINARE

L850 dispune de două porturi USB 3.0 şi unul USB 2.0 pentru transferuri de date mai rapide. Acestea sunt foarte utile pentru transferul filmelor de mari dimensiuni din şi în unităţile hard disk sau pentru încărcarea fotografiilor din aparatul foto. USB Sleep-and-Charge vă permite să vă reîncărcaţi dispozitivele mobile fără a porni computerul. Interfaţa Bluetooth 4.0* vă permite să vă sincronizaţi dispozitivele mobile fără un cablu şi să efectuaţi apeluri video cu un set de căşti fără fir - mai rapid ca niciodată. Conexiunile HDMI şi RGB vă asigură o flexibilitate maximă pentru conectarea la dispozitive de afişare.

RECEPTIVITATE

A fost acordată o atenţie deosebită pentru a face modelul L850 plăcut de utilizat. Tastatura casetată oferă un răspuns perfect la atingere şi este uşor de curăţat. Tastatura a fost mărită în lăţime pentru un confort maxim şi acceptă scurtături prin atingere. Carcasa subţire este arată şi se simte plăcut şi este acoperită cu un strat inovator, rezistent la amprente, care îşi păstrează aspectul impecabil chiar şi în condiţii de utilizare intensă.

Cod produs: PSKG8E-04M01CG6

General

Brand Toshiba
Procesor

Tip procesor Intel® Core™ i7
Producător procesor Intel
Frecvență procesor 2400 MHz
Model procesor 3630QM
Cache 6 MB
Display

Diagonală 15.6 inch
Tip display TFT HD
Rezoluție 1.366 x 768
Caracteristici speciale display TruBrite
Tehnologie display LED Backlight
Memorie

Tip memorie DDR3
Capacitate memorie 4 GB
Frecvență 1.600 MHz
Memorie maximă 16 GB
Nr sloturi/sloturi ocupate 2/1
Hard disk

Capacitate hard disk 750 GB
Viteza de rotație 5400 rpm
Tip hard disk SATA
Multimedia

Audio Difuzoare stereo incorporate (monoaurale)
Tehnologie SRS Premium Sound HD
Unitati citire/scriere DVD Super Multi (Double Layer)
Cititor de carduri 1 × Cititor multi-card
Camera web HD 3D integrată 1 MP (1.280 x 800) cu microfon incorporat
Placa video

Tip memorie video Dedicata
Capacitate memorie video 2 GB
Producator chipset video AMD
Model HD 7670M
Seria Radeon
Comunicatii

Rețea 10/100/1000 Mbps
Wireless 802.11b/g/n
Bluetooth v4.0
Porturi

VGA 1
Microfon 1
RJ-45 1
USB 2.0 1
USB 3.0 2
Iesire audio 1
HDMI 1
Alimentare

Autonomie de lucru pana la 3h 30min
Baterie Li ion
Altele

Caracteristici speciale Compatibil SM BIOS
Computer calificat ENERGY STAR 5.0
Suport HD Audio
Tehnologie Enhanced Intel® SpeedStep®
Altele Touchpad cu control multi-touch care acceptă diverse funcţii de derulare, zoom şi lansare cu ajutorul degetelor
Securitate Fantă pentru blocare cablu Kensington
Parolă de supervizor
Parolă de utilizator
Parolă pentru unitatea de disc la cerere
Tastatură numerică Da
Culoare Alb perlat
Greutate 2, 3 kg
Dimensiuni (W x D x H) 380 x 242 x 33, 52 mm
Garantie 24 luni
Software

Sistem de operare Windows 8