| nr1official a întrebat:

Buna cine ma ajuta si pe mine sa bag internet pe telefon de pe pc prin router wireless am telefon samsung SHG-P940 si netul prin clicknet romtelecom cum fac detaliu cu detaliu

PS. Dau funda+vot! RAsPUNS URGENTTTtonguetonguetonguetongue

3 răspunsuri:
| costy20 a răspuns:

Du-te la setari, wireles si retea, setari wifi, il activezi, apesi pe routerul tau care ti-l arata la telefon dai connect si gata

| simpleBoy a răspuns:

Mai,pai nu stiu cum e meniul la telefonul tau, dar in general e asa: 1.intri in setari
2. si trebuie sa gasesti ceva de genul WLAN sau ceva care sa sune a fi de la internet
3.dai cautare retele
4. o sa iti apara acolo Romtelecom WPA sau Romtelecom WEP, dai pe unul die ele oricare si bagi parola pe care o ai tu la wireless si gata.
Bafta.winking

| XxXRedBriiiXxX a răspuns:

Pai eu am android P-350 ELG si mai intai trebuie sa ai net in casa adicati sati mearga netu prin casa si suss nu stiu daca tie asa acolo iti apare mai multe butoane si 1 apasa pe ala si daca nu merge,mergi la setari bagi pe,,setari wireless pa" acolo apare,, mod avion " iar du el apare WI-FI,, apasa pe el si acolo o sa-ti apara jos un scris nu stiu cum sa-ti zic trebuie sa scrie ceva si apasa acolo pe el dar numa daca apare un semn de wireless cu lacat apesi pe ala si scrii parola de la net ca orce casa cu calculatoare are net si na intrebi carei codu de net il scrii si atat sper ca team ajut, sper sa apreciezi :d Funda?