| Aligator0108 a întrebat:

Cu câți lei mi-aș putea construi un calculator gaming astfel încât să am FPS-ul încontinuu peste 100 (pentru. jocuri care au la bază cardul CPU) cu grafice cât de cât de decente? (preț fără tastatură, mouse sau monitor)

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa astepti cand se lanseaza noua generatie de placi video in octombrie

| Aligator0108 explică (pentru RAY):

Ce marcă de plăci, mai exact? Și respectiva placă video va acoperi toate nevoile mele? Sau prețul va fi cât montarea unui calculator?

| RAY a răspuns (pentru Aligator0108):

NVIDIA,nu stiu cat va costa dar decat sa cumperi ceva vechi mai bine ceva nou, cati banii ai?

| RAY a răspuns (pentru Aligator0108):

Eu daca as avea banii as baga cam 5000 de ron intr-un desktop nu laptop
un i7 sau i5
o placa video nVIDIA 1060 ti
16 gb ram
ssd + 1 tb hard
sa fie ventilatia buna

| Aligator0108 explică:

Prețurile pe o componentă de calculator sunt ridicol de scumpe. Da, pot să mă folosesc de o placă video de apx. 3500 de lei, dar nu acum. De aia am întrebat cât m-ar costa un calculator de Gaming decent, dar complet care să îmi garanteze că nu voi cădea sub 100 fps, ci voi rămâne la același număr, indiferent de situație. Mulțumesc!

| RAY a răspuns (pentru Aligator0108):

Depinde de joc man, de exemplu si pentru placa mea video 960 m imi poate cineva garanta jocurii mai vechi ca am 100 de fps urii, dar pentru jocuri mai noi nimeni nu poate garanta, ca cine stie ce se mai lansează iar scopul producatorului este de a face jocul sa fie pentru placi mai noi, fara consum nu exista productie
ti am prezentat un desktop e bun, eu garantez ca va rula multe jocurii chiar si noi pe ful hd in 100 de fps urii nu garantez

| RAY a răspuns (pentru Aligator0108):

Nu uita ca conteaza si ce monitor ai