| Eudaimonia a întrebat:

Cum pot face acest efect de " vedere prin oglindă" să-i zic aşa ...ca în poza aceasta. https://www.facebook.com/......013243385/

Răspuns Câştigător
| laptegros71 a răspuns:

Photoshop. Iti trebuie totusi o baza solida pentru a face asta. Iti las aici pasii :

1. Iti faci o poza cu tine in care te prefaci cu o mana ca ai tine o oglinda
2. Cauti un peisaj in care vrei sa se vada efectul pe care-l doresti
3. Folosesti Pen-Tool si te decupezi toata.
4. Dai click dreapta : "Make Selection" si apoi te duci pe Selection Tool in bara din stanga, apoi click pe selectie si dai layer via cut
5. Apoi muti layeru' facut (adica tu decupat/a) si te asezi unde ar fi cel mai bine in poza aceea
6. Faci o forma de oglinda circulara in cazul asta cu Custom Shape Tool
7. Si de aici e simplu, asezi forma aia cat sa ti se potriveasca in mana si stergi interiorul pozei tale astfel incat sa se vada prin forma circulara.

Nu stiu daca am fost asa de precis cum as fi vrut, e destul de greu de explicat iar cineva care n-a folosit niciodata photoshop nu va intelege. Bafta

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cu un program de grafica precum Gimp sau PhotoShop.Fac ca aceleasi lucruri dar recomand gimpul pentru ca este gratuit.

| Nonameagain a răspuns:

Hmm, parerea mea este ca s-a folosit un program de editare a fotografiei. Tinarul s-a fotografiat cu o rama in mina. Alta fotografie cu drumul a fost inserata in acea rama.

| TumblrBoy a răspuns:

Photoshop, ce a facut ea a fost sa decupeze poza normala cu baiatul si sa o puna pe poza cu drumul si pe oglinda a pus partea de drum pe care o acoperea baiatul