| Yparisa a întrebat:

Bună! Dacă îți pierzi telefonul și îl blochezi cu Google Find My Phone, persoana care îl găsește, poate să-l deblocheze în vreun fel?

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Cred ca poate daca nu is blocate butoanele... eu la Samsung s10e daca activeaza wifi sau date mobile sau orice va cere model de deblocare, doar de poate face cumva root sau ceva sau ceva resetare, dar cred ca asa cum am eu nu poate face nimic

| Wr3nch a răspuns:

Nu atata timp cat e contul tau pe el. Dar poate sa deblocheze bootloader-ul, sa stearga Android-ul cu totul si sa puna alt ROM pe care are access.