| puiutz23 a întrebat:

Mi-am pierdut telefonul un LG e900.il pot gasi cumva cu aplicatia find my phone sau daca nu, il pot bloca astfel incat persoana care il gaseste sa nu il poata folosi? please help me...

Răspuns Câştigător
| PuTinNeI a răspuns:

Il puteai bloca (asa cred) dar trebuia sa o faci inainte sa-l pierzi, (adica daca alta cartela straina era introdusa telefonul sa se blocheze, dar bineinteles ca il putea debloca contra cost)! Iar acea aplicatie nu prea cred ca iti e de ajutor. Aplicatie de genul asta am vazut doar la iPhone! Deci asta e am pierdut si eu vreo 4 si nu am avut ce face

| puiutz23 explică (pentru PuTinNeI):

Eu am inteles de la cineva(nu e 100% sigur) ca este posibil sa il pot detecta prin satelit...sincer eu nu prea cred, dar merita sa intreb si alte persoane

2 răspunsuri:
| edy79 a răspuns:

Trebuie sa declari telefonul furat.