| MrAnonim88 a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace si aveam si un model de deblocare al ecranului dar un prieten a incercat sa-l deblocheze si a intervenit "deblocarea cu google". Telefonul l-am cumparat de la o persoana si nu stiu utilizatorul si nici parola care a fost creata pe android. M-ar interesa cum ma intorc de la "deblocare cu google" la "deblocare cu model" deoarece modelul de deblocare il stiu...
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, dar nu mai poti debloca cum vrei tu. poti debloca doar daca pierzi tot ceaveai pe el(nu si in card), adica aplcaitii, numere, emsaje, setari etc. Ce android aveai pe el?

| MrAnonim88 explică (pentru sltlp):

Gata am rezolvat ..cred ca stiu despre ce vroiai sa-i fac... daca te refereai la faptul ca am pornit telefonul ( fara sim /card) cu power +vol+ + home si am resetat toate aplicatiile asa am facutsmug merge bine si am fost scutit de un drum la service.

| sltlp a răspuns (pentru MrAnonim88):

Asta ziceam si eu, factory reset se numeste:p