| katherine09 a întrebat:

Daca stiu un ip, mai pot afla altceva in afara de locatie?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti afla locatia unui ip, aia e locatia providerului de internet.

Pe o adresa IP poti afla date despre ISP

| Kattan a răspuns:

Poti folosi http://www.db.ripe.net/whois/
Dar ca sa-ti raspund la intrebare, nu. Si ma rog, ce-ai fi dorit sa afli?

| unknownn a răspuns:

Ca simplu om pe internet normal, numai stiu cum(cu ajutorul lui google maps parca) am aflat locatia exacta(strada) cu ajutorul ip-ului in unele cazuri poti afla si numarul de telefon

| Curiosu a răspuns:

Din IP ca si simpu utilizator de internet poti afla doar locatia si furnizorul de internet...

| katherine09 explică:

Sa aflu cat mai multe detalii deoarece am primit atentionare de la firewall ca a incercat sa faca un port pentru a intra la mine in calculator.

| flaviu1234 a răspuns:

Daca ai unele programe...da
ca si hackerii