| simina96 a întrebat:

De cateva zile am o problema cu incarcatorul de la Samsung Galaxy S6. Nu se mai incarca la fel de repede cu optiunea,, fast charching. Daca inainte se incarca in maxim o ora, acum dureaza si 4 ore pana se incarca 100% desi pe ecran imi arata ca mai are 59 de minute. Nu stiu daca are vreo legatura sau nu, dar tot acum cateva zile i-am dat update la soft, sa fie oare problema cu telefonul, cu bateria sau incarcatorul? Nu am mai intampinat pana acum o problema de genul, in rest functioneaza ok, nu se descarca mai repede decat inainte doar la incarcat este problema.

1 răspuns:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Probabil ca incarcatorul este problema, incerca si cu altul.
Curentul prizei trebuie sa fie de 2.20V,curent alternativ,(Daca ai panouri solare).