| dnsmnl a întrebat:

De ce telefonul meu spune despre routerul meu ca e in afara ariei de acoperire cand eu sunt chiar langa el? Este routerul meu pe modul invizibil, daca da cum il fac sa nu mai fie.Mentionez ca am router de la Romtelecom.

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

Pai nu stiu de ce spune asa ceva dar mai degraba ar fi o problema de incompatibilitate radio.
Routerul tau poate fi in modul b/g/n sau poate fi auto sa mearga pe oricare dintre ele (b/g/n sunt niste standarde care se refera la rata de trasfer)
Daca routerul tau este in modul invizibil adica nu-i vezi SSSID intrii in el si debifezi "hide SSSID".