| Anananaaaa a întrebat:

De ceva timp, pc-ul imi face probleme. Se blocheaza, apare acel ecran albastru, si chiar se restarteaza. Cand se deschide nu-mi recunoaste perifericele. Care e problema?

5 răspunsuri:
| alexandrumarcu32 a răspuns:

Trebuie sa fii pe faza cand apare ecranul albastru, eventual sa ii faci repede o poza iar apoi sa pui aici eroarea exacta, acel sir de caractere lung unde in loc de spatii se gaseste simbolul "_". Este mai mult ca sigur virus, daca nu vreo componenta dusa, este putin probabil sa scapi de asa ceva fara sa reinstalezi windows-ul, trebuie modificate anumite chestii in REGEDIT si nu recomand.

| RAY a răspuns:

Memoria ram, drivere incompatibile, hard disk

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ai probleme cu placa de bază.

| aalexei a răspuns:

Pot fi condensatoare umflate pe placa de baza. Cati ani are PC-ul?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa schimbi bateria de pe placa de baza. Daca continua mergi la un electronist sa schimbe condensatoarele electrolitice de pe placa de baza sau ia-ti alta.