| Stefan2111 a întrebat:

Deci vreau sa-mi cumpar un monitor LCD (inca nu stiu de cati inch) problema este ca eu am o placa video de 64 MB pe PCul acesta. Se poate sa imi afecteze "noul monitor" cu ceva? sa il supere faptul ca este asa slaba placa video? Dati-mi cateva sfaturibatting eyelashes MULTUMESC ANTICIPAT!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu. Placa video nu conteaza (vechimea). El o sa functioneze.
Intr-adevar, placii o sa ii fie mai greu pe o rezolutie mai mare (fps-uri mai putine in jocuri), dar probleme nu o sa ai. :P
Nu ai precizat un buget, asa ca iti recomand:
http://www.pcgarage.ro/......ide-negru/
Un best-buy in categoria lui. :P

| Magnific a răspuns:

Decat un LCD mai bine o placa video bunawinking big grin dar oricum nu iti afectiaza cu nimica. dar sincer e prea slaba placa big grin

| alecs871 a răspuns:

°º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° ai de 26"? Si cam cat ai dat pe el?
In fine, nu iti lua de 26" (asta daca nu vrei sa iti vada si vecinul din blocul de vis-a-vis ce faci tu la calculator. Frate! Unu de 21, 5" e cel mai bun. A, da, si sa fie 1080p. Poti sa gasesti unul de 21, 5" fullHD si sub 600 de lei.
Auzi, cica si pe led-uri. Bine, daca vrei asa, unu de 21" trece de 12 milioane. Acum tu decizi, daca vrei, iti iei unu cu cristale pa` el.

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Nu cred ca ar afecta placa video cu ceva monitorul dar daca iei un monitor nou sa aiba peste 20" eu am de 26" si sa fie full hd si daca chiar ai un buget mare sa fie pe leduri:X

| John1973 a răspuns:

Nu afecteaza http://bit.ly/14GQM2a