| Derude a întrebat:

Doresc sa ma promovez ca web-designer si sunt dispus sa creez un site gratuit, pentru a ma promova doar ca nu stiu cum sa imi gasesc vreun client. Unde as putea gasi pe internet afaceri sau companii care aiba nevoie de un site web?

5 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Salut. Dar de ce nu le cauti in offline? Nu stiu de unde esti dar ma gandesc ca sunt sigur prin apropierea ta, un garaj, o spalatorie auto, o pizzerie ceva. De ce nu incepi cu ei?

O alta varianta ar fi sa primesti comenzi pe site-uri ca fiverr, unde poti fi si platit pentru munca ta.

| Derude explică (pentru DumitruS):

Si ar trebui sa merg la restaurante\pizzerii si sa ii intreb pe angajati sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un client. Ai zis site gratuit, fa si mie un site gratuit mai precis un pool pentru BitMonero.

| DumitruS a răspuns (pentru Derude):

Discuti cu managerul/patronul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod logic incepi cu site ul tau
joburi din astea sigur gasesti online, pe upwork.com spre exemplu
poti sa imi faci si mie un site gratuit daca vrei si ti l pui in portofoliul tau...