| QuadruplePersonality a întrebat:

Buna happy. Iar am facut o prostie big grin. Nu foarte mare, da nu stiu cum s'o repar. Deci, am vrut sa scriu cu diacrtice, acum m-am plictisit si nu stiu cum sa le scot. Am schimbat limba de la Control Panel >- Regional Options si am umblat pe acolo. Acum am schimbat toate alea in US. Dar tot cu diacritice scriu si trebuie sa dau Shift+Alt ca sa schimb in engleza si nu'mi convine. In plus de asta, eu folosesc Google Chrome si acum mi'l da in engleza. Ce ar trebui sa las in Control Panel pe romana ca sa mearga ca inainte google chrome? Mersi muult >big grin

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Apasa Shift + Alt ca sa schimbi limba de scriere. Daca ai sters engleza si mai ai doar romana, intra in C Panel la Date, time etc etc apoi la Regional and Language options si schimba alea 2 casute unde e Romana cu -> English (US). Sper sa te descurci!

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dă un restart pentru început şi setează din nou alea dacă nu îţi apare direct în engleză când îl deschizi.

| Marcelino a răspuns:

Dezinstaleaza chorme si instaleaza din nou. Cea mai usoara solutie decat sa umbli prin Control Panel sa strici cine stie ce...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Unde e startul in dreapta e o casuta unde scrie ro sau en iar ea trebuie sa fie pe en. Daca deja este mai dai odata ca se mai intampla sa scrie en dar nu este big grin.Asta e cea mai usoara metoda ca sa nuimpliin tot comentariul dar depinde de windows ca la unele nu apare deloc acea casuta cu ro sau en big grin

| teodoram a răspuns:

Shift +; + alt ( apesi simultan pe shift si;, si dupa pe alt )