| 教皇 a întrebat:

Ieri mi-am incarcat cartusele imprimantei, le-am instalat dar nu-mi primteaza negru. Alte culori printeaza foarte bine. Tin sa spun ca cenusiul iese foarte bine, nu inteleg de ce nu printeaza negru. Va rog sa ma ajutati! P. S. A m lexmark Z645 :-((

Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

Cat de mult timp a trecut de cand nu ai mai incarcat cartusul negru? Daca a stat gol (chiar si in imprimanta) mai mult de 2 luni, s-a uscat cerneala pe capul de printare.

In acest caz ai 2 variante: ori cumperi o solutie de curatare, ori cumperi alt cartus. Sansele sa-ti mearga dupa ce il cureti cu solutia respectiva sunt invers proportionale cu timpul in care cartusul nu a fost folosit.

2 răspunsuri:
| iulyan a răspuns:

Poate fiind ca nu l-ai impins destul cat sa faca contact acele mici suprafete.sau de le optiuni sau ce ai selectat sa iasa numai color.

dar eu cred ca dupa ce le-ai incarcat s-ar putea sa-ti indice ca-i gol chiar daca l-ai incarcat. daca iti clipeste vreun buton la imprimanta, apasa pe el vreo 10 secunde si dupa inchizi si deschizi imprimanta.si te uiti daca functioneaza. daca nu uitate daca cartusele sunt bine montate. daca nu uitate la optiunile imprimantei daca nu cumva s-a schimbat ceva.si daca chiar nu merge atunci uitate peste manualul de instructiuniwinking