| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva in cat timp vine un produs comandat de pe cel.ro,daca am dat conanda vineri pe la 8 seara!? Am nevoie de lămurire!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... noi nu lucram la Cel.ro sa verificam cand o sa vina coletul tau :/
Pe langa asta, ca persoane care nu lucreaza acolo, iti putem spune 100% ca nu iti putem spune sigur pentru ca nu stim, este imposibil sa iti furnizam aceasta informatie, ce naiba...
Comanda nu vine la fel pentru toata lumea, am comandat si eu de pe cel.ro si mi-a venit in vreo 5 zile primul pachet si al doilea in alta zi (ambele comandate in acelasi timp). De pe eMAG mi-a venit intr-o zi, alta data in 4 zile.
In mail-ul de confirmare sau cand este plsata comanda la curier o sa scrie un AWB, intrii pe site-ul lor, introduci acel numar si vezi pe unde este coletul.

Zi fainawinking

9 răspunsuri:
| DataScience a răspuns:

Lucreaza cu curieri rapizi, deci ar trebui sa il primesti in primele 3 zile ale saptamanii. Daca nu ii suni si intrebi cand ajunge.

| Dragosdoar a răspuns:

Astazi cel mai probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vineri ai comandat și sâmbătă dacă s-a lucrat ți-a preluat comanda. Atunci mâine ar trebui sa ajungă. Eu am comandat joi de pe eMAG, iar comanda vine astăzi. Primit sms de la curier.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat pentru cei de pe cel.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dragosdoar):

Ati mai comandat de pe cel.ro si vorbiti sigur!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și care o fi diferența, ma rog? Ca e cel, ca e eMAG sau PC garage. Totul depinde și de firma de curierat. Și eu ți-am spus care e minimul de livrare în aceste perioade. Am mai avut comanda eMAG cu livrare prin marketplace și s-a livrat in 3 zile cu o duminică. Iar diferența dintre eMAG și cel este ca eMAG sunt mai serioși. Tu ai primit vreun email sau sms de confirmare dacă ți-a fost predata comanda la curier? Dar un AWB de la curier ai? Dacă nimic din acestea, atunci cred ca ai ales magazinul greșit. Eu de joi după masa am acces la AWB și urmărire colet. Ce tu, cu comanda ta cel, nu ai acces la nimic și doar te întrebi în cât timp ajunge coletul. Interesant, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cineva a facut comanda! Eu vreau sa ma asigur ca vine comanda!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ok mersi

| Violleta2022 a răspuns:

Daca comanda a fost facut vineri noaptea, dupa incfiderea programului, se va procesa abia luni in depozit si va pleca marti sau miercuri spre tine.
Cand ajunge, nimeni nu poate sa-ti spuan, ca posta este extrem e ocupata acum, in ajun de Craciun.