| Alex780 a întrebat:

Am comandat vineri seara o placa video de pe cel.ro,azi am vazut ca mi-a aratat la statusul livrarii "status invalid", dau sa anulez comanda si imi spune ca "Solicitarea de anulare a comenzii a fost respinsa. Motiv: Factura a fost emisa", asta inseamna ca inca voi primi coletul?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, probabil nu se mai poate anula. faci retur si aia e.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil cei de la cel nu actualizează datele în timp real, probabil de la numărul mare de comenzi sau mă rog.

| Alex780 explică (pentru Hyperion7):

Crezi ca îmi va mai ajunge?

| Hyperion7 a răspuns:

Daca s-a emis factura, logic ar fi sa ajungă, ai mai verificat awb-ul?

| Alex780 explică (pentru Hyperion7):

Ideea e ca nu am primit niciun awb, decât factura si statul de "status invalid"

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alex780):

Ai verificat mail-ul azi?
Poate ai primit ceva între timp
Dar daca nu ai primit deocamdată vreun awb, cel mai sigur că nu au trimis-o încă și probabil că o vor trimite, cel puțin așa ar trebui

| Alex780 explică (pentru Hyperion7):

Nu am primit nici email, nici nimic.
Voiam sa imi fac upgrade de ceva timp si e cam frustrant ca e asa de mult de așteptat

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alex780):

Încearcă să discuți cu ei ori telefonic,ori pe mail,macar sa stii daca vine sau nu,daca nu, caută în altă parte și asta e, vorba ta, decât să te frustrezi, mai bine dai un ban dar stai in fata și asta e