| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti da va rog niste linkuri de calculatoare bune pentru gaming? va rog pana in 1500 lei. mersi!

5 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Cum colegii nu au vrut sa te ajut, vin eu imediat cu recomandare.
Poftim: http://www.mediadot.ro/wishlist/29312/
Ti-am pus in 1500 lei absolut tot ce ai nevoie, de un hdd pe sata3, 4gb ram care-ti sunt arhisuficienti orice ai face, o SUPER placa video de gaming (foarte puternica), o carcasa cu sursa decente calitativ si un procesor cu 4 nuclee quad-core rapid ce nu te va dezamagi.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie. Ce e important e ca la MediaDOT, daca nu te pricepi asa bine la componente ai ansamblare GRATUIT.

Bafta si sanatate!

| pr0ph3t a răspuns:

La banii astia nu gasesti ceva bun pentru jocuri decat second hand

| mariuster a răspuns:

Cele mai bune calculatoare de gaming sunt cele de la AlienWare, desi nu o sa iti ajunga 1500 de lei ( unul costa intre 1000 $ - 5000 $ ). Daca vrei un pc bun pentru gaming iti recomand sa il iei pe bucati si sa il asamblezi tu, pentru ca cele gata facuta sunt de toata jena ( procesor praf, placa video de 2 lei etc.). Cand iti cumperi un calculator trebuie sa fi atent la :
- ram ( cel putin 2 gb )
- procesor ( ti-as sugera unul de la Intel)
-placa video ( preferabil Nvidia GeForce de la 400 in sus )
- spatiu de stocare de cel putin 500 Gb
Un astfel de pc o sa te coste undeva la 20-30 de milioane.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Botan_Nelu_1993 a răspuns:

999.md happy