| gabitu1000 a întrebat:

Imi puteti spune cum se numesc, daca stiti, acele CD-uri care atunci cand le bagi in pc il repara?

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Kit curatare AF pentru lentile unitati optice, curata unitatea optica dar n-o repara cu atat mai mult pc-ul.
http://www.cel.ro/......-optice-l/

2 răspunsuri:
| andrei95 a răspuns:

Hiren's BootCD?

| dannyel86 a răspuns:

Pentru unitati de citire sau inscriptionare, discurile se numesc "cd-rom cleaner", iar pentru dvd-rom, dvd-rw "dvd-rw cleaner". Nu cumpara discuri pentru curatare dvdplayer, caci s-ar putea sa nu functioneze si pe pc. Discuri pentru reparare erori din Windows se gasesc, de obicei, sub denumirea sistemului de operare si termenul "Live" (Xp Live, Vista Live, Windows 7 Live, Ubuntu Live)