| D0zzz a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, cum sa decupez o poza? De exemplu sa fie mai multe persoane in ea si sa obtin o poza numai cu 2 persoane din ea. Sper ca ati inteles.big grin Dau funda cui imi explica cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Foloseste programul Photo Scape. Dai la edit photo si acolo ai mai multe chestii pe care le poti face.Dai la crop ( decupeaza ) si decupezi ceea ce vrei sa obtii in poza apoi dai salveaza si il salvezi intr-o locatie din pc tau inchizi aplicatia si gata! Fundita? Sper ca ai inteles. E simplu. Mersi!

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Intri în Paint şi pui poza pe are doreşti să o decupezi, iar apoi dai click pe dreptunghiul acela, selectezi portiunea pe care doresti s-o copiezi, ctrl+c => ctrl+a => ctrl+v.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

=>Cu Paint:
1.Dai copy la poza
2.Dai paste in paint
3.Te uiti la bara din stanga si sus de tot ai un fel de stea punctata:dai click pe ea
4.Acum muti mouse-ul pe ecran si decupezi conturul.winking

=>Poti intra pe pizap.com.happy
Daca nu intelegi ceva, da-mi un mesaj.Sunt gata sa te ajut.

| DruggedCandy a răspuns:

Poti sa iti scoti cu Picasa sau Photo Editor si sa dai pe Crop si apoi decupezi simplu si usor, dar eu recomand Photo Editor. Fundita:*?