| biiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

in ultimul timp nu mi se invarte motorasul de la unitate si scoate un miros, a ars sau ceva de genu. ce trebuie sa fac? sa schimb motorasu?:-s

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Motorasul acela este de fapt un ventilator care trebuie sa se invarta sa raceasca. Daca nu se invarte, trebuie schimbat neaparat, si ar fi bine sa nu mai pornesti calculatorul pana nu rezolvi problema, sa nu se prajeasca ceva in el. Mirosul acela de ars il simti pentru ca se incalzesc ceva componente prea tare. Du-l repede la reparat. Un cooler chiar nu e scump.
Succeswinking

3 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Cred ca s-a stricat cooleru.trebuie sa l schimbi ca numai face racirea la piese.sa cumperi altu daca nu se mai poate repara.

| AngelaZero a răspuns:

Se cheama sursa. si da, probabil s-a ars sau e murdar/plin de praf. incearca sa-l cureti sau sa chemi pe cineva care se pricepe sa-l curete. daca tot asa e, schimba-l.

| ŞiBabăSilabă a răspuns:

"Buna.in ultimul timp nu mi se invarte motorasul de la unitate si scoate un miros, a ars sau ceva de genu. ce trebuie sa fac? sa schimb motorasu?:-s"