| LauTomsa a întrebat:

Intr-un calculator daca bag 2 harduri la care fiecare sa aiba un alt windows pot face sa nu aiba legatura unul cu altul? De exemplu: intru pe unul dintre ele si sa nu am acces la datele de pe celalalt. Unul sa il tin de Office si unul de Gameing.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate, daca folosesti un program de boot management (de exemplu OSL2000), care sa stie ascunde partitii. In acest caz se va putea doar prima partitie de pe fiecare hard disk, urmatoarele insa ramanand vizibile.

Alta metoda este sa scoti cel putin cablul de date din hard disk-ul nefolosit.