| WeAreSmart a întrebat:

Cum sa-mi schimb Windows-ul astfel ca sa ramina toate datele in calculator?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de care date, și de pe ce partiții. Dacă e vorba de datele din C: nu ai cum. Dacă e vorba de datele din D se poate prin metoda ciobanului cbernetic și anume reinstalând sistemul fără a formata partiția D.în cazul în care nu ai partiții atunci recomand un bakup. Dacă nu ai mai mult de 50 de Gb Adrive te va ajuta să stochezi datele acolo.Trebuie doar să faci un cont și apoi să încarci datele acolo.Suportă și FTP deci poți alege și această metodă de upload.Succes

| MihaelaDart a răspuns:

Salveaza-le pe un hard disk extern. Daca nu ai, il poti cumpara din magazin destul de convenabil si cu destui GB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: sari peste pasul in care stergi/formatezi partitiile.

dar chiar daca nu stergi nimic, niciun joc sau program instalat nu va mai functiona. de accea opteaza lumea pentru o instalare "curata"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate datele... se salveaza pe cealalta partitie.
Altfel reinstaleaza win, incepand cu setup din windows-ul vechi, apoi dai instalare peste cel vechi. NU este o rezolvare daca sistemul de operare iti merge prost, dar ai sanse sa-ti mai salvezi cate ceva.

| spaghetty a răspuns:

Daca nu ai virusi bagi ce ai important in disc local D si cand instalezi windosul formatezi doar partitia C.Si asa iti ramane disc local D intact

| ChokoX3 a răspuns:

Pai baga CD ul cu windowsul si ai acolo toate optiunilebig grin dar de obicei nu pierzi din windows nimicbig grin eu mam kinuit sa pierd si n-am pierdutrolling on the floor

| blackcandy2001 a răspuns:

Puneti-le pe un stic mai intai.

| Monstach a răspuns:

Toate datele pe care le ai le muti in D si dupa aia poti instala windows-ul.