| alinaa1999 a întrebat:

Buna ma ajutati va rog am un laptop exper si pe skype pot vorbi si ma aud bine dar cind vreau sa-mi fac un video pe http://ask.fm imi scrie ca ori nu am microfon ori el este dezactivat nu stiu cum sa-l pornesc nu am idee ma ajuti plizzz va implor va raspund la orice!

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Ai undeva in bara de task-uri in dreapta un icon de forma unui difuzor, numit "volume" dai dublu click pe el.
Ti se deschide o fereastra numita "Maste Volume" in care ai reglajele de Volum. Daca apare si microfonul debifezi acolo mute si ii reglezi volumul.

Daca microfonul nu apare acolo trebuie sa apesi in aceeasi fereastra Options si apoi Properties. In fereastra nou deschisa cauti in lista microfonul (Mic. Volume), il bifezi si dai OK.
Acum in Master Volume iti va aparea si microfonul. Debifezi mute, ii reglezi volumul si gata happy