| bobik91 a întrebat:

ma poate ajuta cineva? am o tableta Allview alldro 2 speed duo luata de vreo 2 zile. merge ok dar am facut o resetare din fabrica dupa care s-au schimbat unele setari precum si faptul ca nu se mai intoarce ecranul in functie de cum intorc eu tableta. nu am gasit nicio setare nimic. ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| piftel a răspuns:

Din cate stiu eu, pentru ca am o tableta asemanatoare senzorii ecranului(cei care rotesc imaginea odata cu tableta) s-au miscat un pic din loc si trebuie ori schimbati ori mutati ca firul care duce spre celalalt senzor sa vie drept ca-n palma.Ti-as zice sa nu te bagi cu surubelnita ci sa mergi la un expert.

| lisslaura a răspuns:

Hei...am si eu aceiasi taleta si la fel patisem umblasemm eu pe la setari...dar uitete cu atentie la setari ca se poate rezolvaa! funda?

| Bryan76 a răspuns:

Pentru tabletele Allview exista un butonas pe laterale langa cel de pornire/oprire care prin miscarea sus/jos activeaza/dezactiveaza modul landscape/portrait.
am raspuns aproape cu un an intarziere, poate mai au si altii aceeasi problema si poate am ajutat pe cinevahappy