| Shayk a întrebat:

Mi-am achizitionat recent un iphone 3g din Germania.Telefonul este decodat.In Romania am pus in el cartela mea Orange pe care am abonament care include 700 min Orange 120 nationale si 100 sms, deci fara internet.Ideea e ca telefonul imi face cost suplimentar cu toate ca nu am intrat pe internet, adica intr-o saptamana mi-a facut 9 euro cost suplimentar si vreau sa stiu cum sa fac sa nu mai am cost suplimentar.In Germania nici nu am avut vechiul telfeon cu mine deci nu avea cum sa fi facut cost suplimentar de acolo.Deci sa imi spuneti daca se poate cum sa fac, ca telefonul sa nu mai acceseze internetul.Sunt nou cu iphone-uri deci nu ma pricep.Multumesc!

2 răspunsuri:
| PiTbulL26 a răspuns:

Verifica la setarile de conexiune la internet...E posibil sa se connecteze automat si ar putea fi motivul taxarii talehappy

| Shayk explică (pentru PiTbulL26):

Pai am umblat eu pe acolo si am dezactivat dar nu ma prea pricep pentru ca oricum mi-a facut in continuare cost.Ma gandeam ca poate imi detaliati careva care sunteti in cunostinta de cauza ce pasi ar trebui sa urmez.