| kjuid a întrebat:

Mi-am bagat windows 10 astazi pe un laptop ASUS.
De regula folosesc numai mouse si totul este ok, dar daca scot mouseul touchpad-ul nu merge. dispare sageata. Ce ar fi de facut? ( nu as vrea sa reinstalez wind deoarece am observat asta dupa ce mi-am instalat tot ce aveam nevoie si restul. )
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Probabil driverul pus gresit. Laptopul este nou? inainte mergea? este posibil sa fie si hardware si este problema de garantie ca a venit defect din fabrica dar n am mai auzit problema asta vreodata.
Ai grija cum ai instalat windowsul si ce drivere ai bagat, verifica in device manager (cauti pe google cum sa ajungi acolo) si vezi daca ai toate driverele instalate. Daca una iti apare cu semnul intrebarii, inseamna ca nu e ok.
Succes!

| mihai69 a răspuns:

Poate e nevoie să fie activat din BIOS, ori din setări (Toate setările » Dispozitive » Suport tactil.