| KillerMembruTpu a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Asus A540S. Mi-am instalat Windows 8.1.,dar nu imi merge touchpad-ul. daca bag mouse-ul merge.
Imi puteti spune va rog ce sa fac ca sa mearga touchpad-ul?
Fundita

7 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Incearca Fn + F9 ca sa il pornesti.
Daca nu cauta driveru.

| Horologer a răspuns (pentru Horologer):

Si specifica daca ai x86 sau x64...

Răspuns utilizator avertizat
| RadoslavJ a răspuns:

Trebuie să îți instalezi și driverele. De obicei când îți instalezi windows 7/8/8.1/10 vin cu o serie de drivere universale.

Ceea ce trebuie să faci tu, este să te aceesezi https://www.asus.com/ro/support/. Aici trebuie să completezi modelul cât și caracteristicile leptopului tău, și după să îți descarci driverele necesare.

| AlexandruNicolae a răspuns:

Îți recomand sa-ți reinstalezi Windows-ul! Daca l-ai actualizat de la Windows 7, reinstalează-ți Windows 7, apoi actualizează-l la Windows 8.1!

Baftă!

| AlexandruNicolae a răspuns:

Reinstalează Windows-ul! S-ar putea să fie un bug al laptopului. Poate nu e instalat cum trebuie Windows 8.1!

Multă baftă!