| x3Whatever a întrebat:

Mi-am cumparat astazi un smart TV Lg FullHD. Eu am abonament la Digi si cand l-am conectat cu cablul la decodorul ala am vazut ca imaginea are o calitate groaznica, mai bun era televizorul meu vechi. Orice altceva vad ca reda bine (ma refer aplicatii gen YouTube, HBO GO), doar canalele de televiziune arata asa rau. Eu chiar nu ma pricep, problema e de la televizor sau decodor/cablu? As putea face ceva sau raman cu imaginea asta pixelata laughing?

Răspuns Câştigător
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Cum se numeste cablul prin care este conectat televizorul la digi?
si canalele full hd se vad bruiat?
eu am tv hd abonament digi insa nu ma uit la tv ultima data acum 3 luni cand m-am uitat la tv in camera alaturata se vedeau bine toate programele si este conectata caseta digi la tv prin HDMI slot2. poate cablul tau este ciupit si nu face contact cum trebuie sau mai poti incerca sa duci caseta digi la reparat laughing

2 răspunsuri:
| x3Whatever explică (pentru Ionut_Pavel_1993):

Problema e ca am decodorul asta de ani de zile si nu e HD. Ca sa conectez televizorul la el a trebuit sa folosesc un cablu RCA, poate asta sa-i fi luat din calitate? Oare daca merg la Digi sa fac rost de un decodor HD si folosesc un cablu HDMI mi s-ar rezolva problema?

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru x3Whatever):

Cred ca da. oricum alta solutie nu vad.